strumica denes logo

(ФОТО) И ТОА СЕ СЛУЧИ: ДЕНЕСКА ВО СТРУМИЦА НА ТРОТОАРОТ СЕ ПРОДАВАА ДЕЛОВИ ЗА АВТОМОБИЛИ!

Автор:

Датум:

јуни 21, 2021

Категории:

Струмица

Автор:

Датум:

јуни 21, 2021

Категории:

Струмица

Верувале или не, се случи и тоа. Денеска во Струмица веднаш наспроти главната пошта се продаваа делови за автомобили. Над фотографијата која се споделува на фејсбук струмичани коментираат: „Бизнисот расте, од утре ќе има и каросерии, не само галантерија“.