Home

Perdormire
Струмица

ФОТО: Горан Попов со дресот од ВБА прави ајвар во Ново Село!

Home

Поранешниот репрезентативец на Македонија, Горан Попов се пофали социјалните мрежи дека ревносно си ги извршува обврските поврзани со обезбедувањето на зимница, конкретно правењето ајвар.

Попов сега работи како фудбалски агент а во минатото играше за повеќе клубови во Европа, се прослави во Динамо Киев а беше дел и од англиската Премиер лигата во дресот на Вест Бромвич Албион.