ЧЕСТИТКИ: ЏАМБО АГУШЕВ ДОБИ ЌЕРКА!

септември 1, 2020

„Фала му на Бога, мојата ќерка Мелинам се роди. Добредојте во нашето семејство, моја убава ќерко!“  – напиша Џамбо на неговиот фејсбук профил. Искрени честитки и од тимот на Струмица Денес!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: