strumica denes logo

5 работи кои можеш да ги направиш ова лето со IuteCredit Mastercard!

Автор:

Датум:

јули 12, 2021

Категории:

Реклама, Струмица

Автор:

Датум:

јули 12, 2021

Категории:

Реклама, Струмица

Летото е период од годината кој може да се искористи за многу работи. Сончевото време и подолгиот ден си го прават своето за ние како луѓе да посакаме да направиме толку многу работи одеднаш. На крајот на денот, лето е!

Но понекогаш, нашите планови ги надминуваат финансиските можности кои во моментот ги имаме на располагање па така најчесто се случува планот да остане само желба.
За среќа, ја имаме IuteCredit Mastercard која во секој момент може да го олесни начинот на плаќање и да овозможи најбрзо и најкомфорно остварување и задоволување на твоите желби и потреби.

Денес, споделуваме 5 идеи кои ќе ти овозможат да имаш лето за паметење, а можеш да ги реализираш со IuteCredit Mastercard.

Незаборавен одмор со семејството
На секој му е потребен одмор по изминатите година дена кога светот се соочи со пандемијата на Ковид-19. Токму затоа ова е првата работа што треба да ја направиш ова лето. На тебе станува само да избереш егзотична дестинација или пак локално одморалиште, а за се останото ќе се погрижи твојата IuteCredit Mastercard.

Патување до омилената дестинација
Патувањата се нешто што секој од нас го посакува, а особено во овој период на годината. Самостојно или во друштво, избери ја својата омилена дестинација и букирај ја твојата авионска карта уште денес. Со IuteCredit Mastercard можеш да плаќаш во земјава но и во странство.

Авантура со пријателите
Планинарење, кајакарење, кампување, музички концерт… листата е долга, а опциите уште побројни. Во време кога полека му се враќаме на нормалниот начин на живот сигурно постои нешто што долго време посакуваше да го реализираш со твоите пријатели. За реализација на таа желба ти е потребна само IuteCredit Mastercard бидејќи со неа можеш да плаќаш секаде и во било кое време.

Започни ново хоби
Колку долго размислуваш дека е време за ново хоби? Тоа може да е возење на велосипед, трчање или теретана. Кога се работи за твоето здравје и работите кои те исполнуваат, финансиите не треба да бидат проблем. Со IuteCredit Mastercard можеш да оствариш што и да посакаш со едноставно лизгање на картичката.

Освежи го домот
Ако ова лето сепак се одлучи да го освежиш својот дом, нема да направиш грешка. Секогаш постојат работи што ни недостигаат дома, а не постои подобро чувство од тоа кога реновираме и обновуваме нешто што е наше. Многу често се случува трошоците за реновирање да го надминат предвидениот буџет, а за да не се случи тоа, обезбеди ја твојата IuteCredit Mastercard навреме и реализирај ги сите планови на најбрз и најкомфорен начин.

Како да ја добиеш твојата IuteCredit Mastercard?
IuteCredit Mastercard може да ја добиеш со твојата следна одобрена апликација за кредит од 3 000 до 180 000 денари и рок на отплата до 42 месеци. За да аплицираш, посети ја веб страната https://iutecredit.mk/, јави се на телефонскиот број 13 333, аплицирај преку мобилната апликација MyIute за -10% пониски провизии или посети ги нашите експозитури во Скопје, Куманово, Тетово, Штип, Битола или Струмица.