31 ГОДИШЕН СТРУМИЧАНЕЦ ПРИЈАВИЛ ВО ПОЛИЦИЈА ДЕКА БИЛ ФИЗИЧКИ НАПАДНАТ ВО ТУРСКОТО МААЛО!

април 20, 2022

На 19.04.2022 во 21.30 часот во Полициската станица Струмица, М.А.(31) од Струмица пријавил дека околу 20.30 часот кај џамијата во турското маало во Струмица бил физички нападнат од П.Е. од Струмица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ