strumica denes logo

ВО УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТ ВО СТРУМИЦА БИЛО ЗАТЕКНАТО МАЛОЛЕТНО ЛИЦЕ КОЕ БИЛО ПОСЛУЖЕНО СО АЛКОХОЛ!

Автор:

Датум:

август 7, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

август 7, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

На 05.08.2023 во периодот од 01.30 до 02.30 часот, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица извршиле контрола во повеќе угостителски објекти на подрачје на Струмица. Притоа, во 01.30 часот во еден угостителски објект било затекнато малолетно лице кое било послужено со алкохол. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.