ТЛОТО НЕ ПРЕСТАНУВА ДА СЕ ТРЕСЕ: Трет земјотрес почуствуван во Македонија, еве со колкава јачина се!

јануари 9, 2022

Најсилниот земјотрес според ЕМСЦ е со јачина од 5.8 степени според Рихтеровата скала а неговиот епицентар бил на 131 километар јужно од Скопје.

Втор по јачина е земјотресзот од 5.5 степени според Рихтеровата скала а неговиот епицентар бил на 137 километри јужно од главниот град на Македонија.

Регистриран е и трет земјотрес со јачина од 4.8 степени според Рихтер чиј епицентар според ЕМСЦ е на 23 километри јужно од Битола.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: