27 ГОДИШЕН СТРУМИЧАНЕЦ ДОБИ КРИВИЧНА ПРИЈАВА НА ТАБАНОВЦЕ – ПРИЛОЖИЛ ЛАЖЕН ПЦР ТЕСТ!

декември 6, 2021

Регионалниот центар за гранични работи Север поднесе кривични пријави против Н.С.(29), Н.Н.(57), С.А.(36), тројцата од Скопје, А.Р.(20), И.Р.(46), двајцата од Тетово, А.М.(27) од Струмица и К.Л.(53) од Гевгелија, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „фалсификување исправа” и „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија”.

На 09.10., 17.10. и 20.10.2021 година на Граничен премин Табановце, пријавените приложиле фалсификувани ПЦР тестови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: