25 ГОДИШНО МОМЧЕ ОД АНГЕЛЦИ Е ПРИВЕДЕНО: СЕ СОМНИЧИ ЗА ЧЕТИРИ ТЕШКИ КРАЖИ!

декември 9, 2021

На 08.12.2021 во 14.00 часот во с.Куклиш, струмичко, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Г.П.(25) од с.Ангелци, струмичко. Тој се сомничи дека извршил три кривични дела „тешка кражба на дрзок начин“ и едно кривично дело „кражба“ на подрачјето на СВР Струмица. За случајот бил известен Јавен обвинител, а по негово документирање против Г.П. ќе бидат поднесени соодветни пријави.

ФОТО: ИНТЕРНЕТ

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: