22 ГОДИШНО МОМЧЕ ОД ДАБИЉЕ ОШТЕТИЛ ФИРМА ЗА ПОЛА МИЛИОН ДЕНАРИ СО БРИШЕЊЕ НА КОМПЈУТЕРСКИ ПОДАТОЦИ!

ноември 2, 2022

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Б.Д.(22) од с.Дабиле, струмичко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „компјутерска измама’’. Во периодот од 01.07 до 30.10.2022, пријавениот во повеќе наврати вршел бришење на компјутерски податоци на правен субјект од Струмица, при што предизвикал невистинит резултат при електронската обработка и преносот на податоците, со што го оштетил правниот субјект за сума од 493.860 денари.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: