СКАНДАЛ ВО ВТОРА МФЛ: ФУДБАЛЕРИТЕ НА ФК БЕЛАСИЦА И НИВНИОТ ТРЕНЕР ФИЗИЧКИ НАПАДНАТИ СО ТУПАНИЦИ И ШЛАКАНИЦИ, ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ БИДЕ КОРИСТЕНО И ОРУЖЈЕ!

март 8, 2023

ФК БЕЛАСИЦА:

СКНДАЛ ВО ВТОРА МФЛ: ФУДБАЛ ИЛИ КИК БОКС ТУРНИР?

Скандал пред почетокот на натпреварот од ВТОРАТА МАКЕДОНСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА помеѓу ФК Пехчево Скопје и ФК Беласица. Во гостинската соблекувална на игралиштето на Фортуна, со нула обезбедување од страна на полициска служба, нашиот тренер и тренерот на голмани беа физички нападнати со тупаници и шлаканици од засега неидентификувани лица, додека кон нашите фудбалери и стручен штаб беа упатени закани дека ќе биде искористено и огнено оружје!

Нека биде запознаена македонската јавност дека фудбалот во нашата земја е уште далеку од оној европскиот!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ