21-годишна струмичанка овозможила да биде извршена обљуба врз малолетничка од страна на двајца малолетници!

април 1, 2023

На 31.03.2023 полициски службеници од СВР Струмица лишиле од слобода 21 годишна девојка од струмичко. Таа се сомничи дека на забава во јануари 2023, со употреба на сила врз малолетничка овозможила да биде извршена обљуба од страна на двајца малолетници од струмичко.

За случајот е запознаен Јавен обвинител од ОЈО Струмица и со соодветен поднесок трите лица се денеска изведени пред судија на претходна постапка од Основен суд Струмица.

ИЗВОР: МВР

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: