ВАСКО ТОДОРОВ Е НОВИОТ НАЧАЛНИК НА СВР СТРУМИЦА!

јануари 8, 2020

12 позиции во МВР денеска добиваат нови началнички и раководни позиции по предлог на министерот за внатрешни работи во техничката влада Наќе Чулев. Во СВР Струмица се менува Танчо Пројковски со Васко Тодоров.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: