СТРУМИЧАНКАТА ЕЛЕНА ПАНДЕВА ЗАИГРА ЗА ИТАЛИЈАНСКИОТ ФЕНИКС МОНОПОЛИ!

февруари 1, 2023

Младата македонска одбојкарка Елена Пандев го имаше своето деби во италијанскиот тим Феникс Монополи.

Пандева која во првиот дел од сезоната го носеше дресот на Струмица, се пресели во италијанското првенство, а тау со својата нова екипа Фенкс Монополи ќе настапува во Серија Ц1.

За македонската репрезентативка ова е веќе четврто меѓународно искуство, откако сезоната 2015/16 настапуваше во грчкиот шампионат во редовите на Ираклис, а наредните две сезони (од 2016 до 2018 година) играше во српското првенство за екипите на Ваљево и Србјанка.

Целосниот линк може да го погледнете ОВДЕ.

ИЗВОР: СПОРТ+.МК.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: