СТРУМИЧАНКАТА АНА ФАСУЛЕВА ДОБИ ПРИЗНАНИЕ ЗА АФИРМАЦИЈА НА СПОРТОТ НАДВОР ОД РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!

февруари 4, 2023

Многу награди, многу забава и многу возбудувања синоќа на традиционалната манифестација „Избор на спортист на годината“ која се одржува секоја година. Најдобрите спортисти,спортски екипи и работници за 2022 беа наградени! Одбојкарката Ана Фасулева доби признание за афирмација на спортот надвор од Република Македонија.

Честитки од тимот на Струмица Денес.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: