strumica denes logo

СТРУМИЧАНЕЦ ИЗЛЕТАЛ ОД ПАТОТ СО СВОЕТО ВОЗИЛО – ЕДНО ЛИЦЕ СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ!

Автор:

Датум:

октомври 22, 2021

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

октомври 22, 2021

Категории:

Хроника, Струмица

На 21.10.2021 во 16.30 часот било пријавено дека на магистралниот пат Штип-Кочани, пред влез во с.Чардаклија, товарно возило „цитроен џампер“, со струмички регистарски ознаки, сопственост на правно лице од Струмица, а управувано од К.А.(51) од с.Гардошорци, струмичко, излетало надвор од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот А.Ѓ.(53) од с.Владевци, струмичко, констатирани во Клиничката болница Штип. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.