Силувана 47 годишна жена од невенчаниот сопруг и повеќе лица!

јануари 15, 2022

Жена пријавила во полиција дека нејзината сестра била силувана од повеќе лица.

– На 14.01.2022 околу 13.00 часот 47-годишна жена од струмичко пријавила дека врз нејзината 44-годишна сестра била извршена обљуба од Б.Н. од струмичко село, со кого таа невенчано живеела, и од уште неколку лица, информира МВР.

Се работи на расчистување на случајот.

ФОТО: ИНТЕРНЕТ

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: