strumica denes logo

ОГРАБЕН ТАКСИСТ ВО СТРУМИЦА!

Автор:

Датум:

август 16, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

август 16, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

СВР Струмица поднесе кривична пријава против К.Ц.(20) од с.Василево, струмичко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“. На 02.08.2023, пријавениот со употреба на сила и со закана одзел пари од такси возач, кај кого претходно користел такси услуга.