strumica denes logo

МАЛОЛЕТНИЦИ ПРОДАВАЛЕ МАРИХУАНА ВО СТРУМИЦА – КАЈ ЕДНИОТ ПОД МОТОЦИКЛОТ БИЛЕ ПРОНАЈДЕНИ 13 ЌЕСИЧКИ!

Автор:

Датум:

јули 22, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

јули 22, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

СВР Струмица поднесе известување до ОЈО Струмница против двајца 17-годишници од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. На 12.04.2022 на крстосница од ул.„Мајка Тереза“ и ул.„Тодор Проески“ во Струмица при вршење увид по случена сообраќајна незгода помеѓу товарно возило и мотоцикл, управуван од малолетник, под мотоциклот биле пронајдени 13 ќесички со марихуана. На 15.04.2022, по претходна судска наредба, бил извршен претрес во домот на малолетникот во Струмица, во присуство на неговиот дедо, при што била пронајдена и одземена марихуана.