strumica denes logo

ЕДНО ЛИЦЕ ФИЗИЧКИ НАПАДНАТО ВО СТРУМИЦА ОД НЕКОЛКУ ЛИЦА!

Автор:

Датум:

април 18, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

април 18, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

На 16.04.2023 во 02.20 часот Н.Н.(33) од с.Калуѓерица пријавил дека околу 00.40 часот во угостителски објект во Струмица бил физички нападнат од неколку лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.