ДОНАЛД ТРАМП: ВОДАМ НА АНКЕТИТЕ – НАСКОРО СИТЕ ЌЕ ГИ НАПРАВАМ СРЕЌНИ!

септември 11, 2022

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп најави дека наскоро ќе донесе одлука за повторно кандидирање на претседателските избори и најави дека „многумина ќе бидат среќни“.

Така, тој во интервју за индиската телевизија NDTV индиректно ја објави својата кандидатура за претстојните претседателски избори во 2024 година.

„Сите сакаат да се кандидирам. Јас водам во истражувањето“, рече тој.

Трамп рече дека води во анкетите и кај републиканците и кај демократите.

„Во многу блиска иднина ќе донесам одлука. Верувам дека многу луѓе ќе бидат многу среќни“, нагласи тој.

Трамп ги повтори своите претходни тврдења дека е „украден“ на последните избори поради големи изборни манипулации.

„Има многу докази, огромен број докази“, рече Трамп.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: