Aлсат М го објави списокот на патниците кои биле во автобусот што имаше сообраќајна незгода во Бугарија!

ноември 23, 2021

Утрово уште една страшна автобуска несреќа ја разбуди Македонија, откако во соседна Бугарија целосно изгоре македонски автобус во кој животот го загубија 46 патници, меѓу кои и деца, а седум се згрижени во Болница во Софија и се надвор од животна опасност.

Алсат телевизија ги објави имињата на настраданите во автобуската несреќа која што се случи во Бугарија:

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: