Оштетено возилото на Иле Илиев – носителот на советничката листа на СДСМ во Ново Село!

октомври 7, 2021

Утрово носителот на советничката листа на СДСМ во Ново Село Иле Илиев, објави видео во кое објаснува дека неговото возило е демолирано и одземени се негови лични работи. Илиев во видеото вели дека ова не е мирна кампања. Случајот беше пријавен во полиција и во моментот се истражува случајот.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: