strumica denes logo

Рецепт за вкусен домашен бургер

Автор:

Датум:

февруари 28, 2023

Категории:

Струмица, Рецепти

Автор:

Датум:

февруари 28, 2023

Категории:

Струмица, Рецепти

СОСТОЈКИ:

  • 400 гр мелено месо
  • 40 гр ситно сечкан кромид
  • 1 лажица сув зачин
  • 1 лажица лук во прав
  • 1 лажица бибер
  • сол
  • малку црвена мелена пипер
  • 1 лажица сечкан магдонос

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

  1. Во меленото месо измешајте ситно сечкан кромид, зачини и магдонос. Добро измешајте, обликувајте хамбургер па пржете на загреана скара од двете страни. Послужете со печиво и сезонска салата.