Perdormire
Рецепти

Рецепт за запечени пица макарони – најубавата комбинација!

За сите љубители на пица и тестенини, Струмица Денес го нуди најубавото решение – 2 во 1!

Рецептот е лесен, едноставен и не одзима многу време.

СОСТОЈКИ:

 • 400 гр тестенини
 • 120 гр сувомеснато
 • 100 гр салама
 • 200 гр кашкавал
 • 5 лажици пченка
 • 1 лажичка оригано
 • 200 гр пица кечап
 • 200 гр маринирани шампињони

СОСТОЈКИ ЗА ПРЕЛИВ:

 • 3 јајца
 • 1,5 дл јогурт
 • 2 лажици брашно
 • 2 прстофати сол
 • 50 гр кашкавал

Начинот на подготовка погледнете го овде:
<

Ознаки
 • Big-Baner.jpg
 • 300x250.png
 • BANER-19_06.gif