strumica denes logo

ЛЕНЧЕ И ГОРАН КУКИЌ ЗАЕДНО СО МАРКО ЖИГМАНОВИЌ И ЈУПИТЕР, НА 2 МАРТ СО КОНЦЕРТ ВО СТРУМИЦА!

Автор:

Датум:

февруари 28, 2023

Категории:

Магазин, Струмица

Автор:

Датум:

февруари 28, 2023

Категории:

Магазин, Струмица

Ленче и Горан Кукиќ заедно со групата Јупитер претстојниот 8 март ќе го честитаат со песна и музика за душа. Во чест на меѓународниот ден на жената, еден од најпознатите и најпопуларни музички парови во земјата и регионот најавуваат два големи концерти кои ќе се одржат во Струмица и Гевгелија.

Концертот во Струмица е закажан за 2 март во центарот за култура Антон Панов, а во Гевгелија на 6 ти март. Освен групата Јупитер, заедно со нив на сцената ќе се појават нивниот син Иван Кукуќ, маестро Горан Алачки и колегата и пријател од шоуто ,, Никогаш не е доцна,, Марко Жигмановиќ.

И покрај тоа што поводот е осми март, Ленче и Горан велат дека овие концерти се за сите кои сакаат да уживаат во убавата музика. Во неколку часовната програма најавуваат музика и песна за сечиј вкус и душа, од емотивните балади до највеселите рефрени. На репертоарот ќе се најдат голем број од нивните најголеми хитови, но подготвуваат и многу изненадувања .

Почетокот и на двата концерти е закажан за во 20 часот.