ЃОКО ЈОВИЌ ОВОЈПАТ ДОНИРАШЕ 40.000 ДЕНАРИ ЗА НАШИОТ СТРУМИЧАНЕЦ НИКОЛА НОВОСЕЛСКИ!

јули 17, 2019

Хуманоста на естрадниот уметник Ѓоко Јовиќ нема крај. Јовиќ овојпат од својот настап собра околу 40.000 денари и ги донираше на нашиот струмичанец Никола Новоселски. Примерот на Ѓоко да го следиме сите, огромно браво.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: