strumica denes logo

(ФОТОГАЛЕРИЈА+ВИДЕО) СТРУМИЧАНИ ГО ПРОСЛАВИЈА ХРИСТОВОТО ВОСКРЕСЕНИЕ, ЗА МНОГУ ГОДИНИ МАКЕДОНЦИ!

Автор:

Датум:

април 7, 2018

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

април 7, 2018

Категории:

Култура

ХРИСТОС ВОСКРЕСНА, во еден глас струмичани го прославија ХРИСТОВОТО ВОСКРЕСЕНИЕ во црквата „Св. Димитриј“ во Струмица. Отсекогаш верата не соединувала и ни ги развеселувала душите на нас Mакедонците, така беше и вечерва. Уживајте во овие прекрасни фотографии:

ФОТО+ВИДЕО: Наско Костуранов