Perdormire
Хроника

ВО СТРУМИЧКО УАПСЕН БУГАРСКИ ДРЖАВЈАНИН – ВО НЕГОВОТО ТОВАРНО ВОЗИЛО ПРОНАЈДЕНИ 2.000 КУТИИ ЦИГАРИ!

Home

На 24.08.2020 во 20.00 часот во Полициската станица Струмица, поради сомнение за сторено кривично дело „криумчарење“ по член 278 од Кривичниот законик, бил приведен бугарскиот државјанин Г.С.К.(45). На магистралниот пат во близина на с.Сушица, струмичко, полициски службеници од СВР Струмица извршиле преглед на товарно возило „волво“, кое го управувал Г.С.К., при што пронашле и одзеле 2000 кутии цигари. За настанот бил известен јавен обвинител, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.