Home

Perdormire
Хроника

ВО СТРУМИЧКО ПРОНАЈДЕНИ КОСКИ И ОСТАТОЦИ ОД ДВА ЧЕРЕПИ!

Home

На 11.03.2021 во 12.00 часот во СВР Струмица било пријавено дека, при ископ на место викано „Просенички пат“, биле пронајдени коски и остатоци од два черепи. Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа од СВР Струмица.

ФОТО: ИНТЕРНЕТ