Home

Perdormire
Хроника

ВО ПАРК ВО СТРУМИЦА ПРОНАЈДЕНИ ДВЕ ПАКУВАЊА СО МАРИХУАНА – ДВАЈЦА СТРУМИЧАНИ СЕ ЛИШЕНИ ОД СЛОБОДА!

Home

На 09.05.2020 во 11.30 часот полициски службеници од Полициска станица Струмица,

во парк лоциран на раскрсница од ул. „Маршал Тито“ и ул. „Крушевска“ во Струмица, пронашле две пакувања со марихуана.

Во врска со пронајдените предмети во Полициска станица Струмица се лишени од слобода Г.М. (32) и А.М. (31), и двајцата од Струмица.

По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.