ВО ДОМОТ НА ПОЛИЦАЕЦ ВО СТРУМИЦА ПРОНАЈДЕНО ОРУЖЈЕ, КУРШУМИ, ШЛЕМ, ТРОМБЛОНСКИ ДОДАДОК ЗА АВТОМАТСКА ПУШКА И РАДИО ВРСКА!

декември 18, 2019

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Д.(29) од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „послужување во службата“ и „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“. На 06.12.2019 на ул.„Бетовенова“ во Струмица, во домот на пријавениот полициски службеник, полициски службеници извршиле претрес, при што пронашле и одзеле службена легитимација, 26 куршуми калибар 9мм., 13 куршуми калибар 7,62 мм., тромблонски додаток за автоматска пушка, заштитен шлем со визир, пиштол и радио врска, кој истиот неовластено ги поседувал.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: