strumica denes logo

ВО 04:00 ЧАСОТ ПО ПОЛНОЌ ПРИЈАВЕН ФИЗИЧКИ НАПАД ВО СТРУМИЦА!

Автор:

Датум:

јуни 19, 2021

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

јуни 19, 2021

Категории:

Хроника

На 18.06.2021 во 04.40 часот во СВР Струмица, С.К.(23) од Струмица пријавил дека околу 04.00 часот пред угостителски објект во Струмица тој и Т.С. биле физички нападнати од С.Г. и уште неколку лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.