Home

Perdormire
Хроника

ТРАГЕДИЈА ВО СТРУМИЧКО: ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО БАНСКО, ПОЧИНА ЧЕТИРИГОДИШНО ДЕТЕ!

Home

Околу 14:30 часот во Банко се случи тешка сообраќајна несреќа во која како што велат очевидците почина четиригодишно дете. Во продолжение соопштението кое беше доставевно до Струмица Денес од страна на СВР СТРУМИЦА.

„На 10.04.2020 година, околу 14,30 часот во с.Банско, се случила сообраќајна незгода во која 1 лице починало а 4 лица се повредени и задржани во Медицински Центар Струмица. Увидот е во тек.“

Со повеќе информации во текот на утрешниот ден.