strumica denes logo

ТРАГЕДИЈА ВО СТРУМИЦА: ПРОНАЈДЕНО Е ЕДНО ПОЧИНАТО ЛИЦЕ, ТЕЛОТО ПРЕДАДЕНО НА ОБДУКЦИЈА!

Автор:

Датум:

април 23, 2020

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

април 23, 2020

Категории:

Хроника

На 23.04.2020 околу 07.00 часот, во вештачкото езеро во близина на хотел во Струмица,

пронајден е починат Џ.Ј (55) од с.Куклиш, Струмичко.

Извршен е увид од увидна екипа во присуство на Јавен обвинител од ОЈО Струмица,

по чија наредба телото на починатиот е предадено на обдукција.