strumica denes logo

ТЕПАЧКА ВО БАНИЦА: ЕДНО ЛИЦЕ НАПАДНАТО СО ТВРДИ ПРЕДМЕТИ!

Автор:

Датум:

март 27, 2022

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

март 27, 2022

Категории:

Хроника, Струмица

На 26.03.2022 во 20.50 часот во СВР Струмица, В.Ј.(34) од с.Баница, струмичко, пријавил дека околу 19.30 часот во дворот од неговата куќа во с.Баница бил нападнат со тврди предмети од лицата Д.Р. и И.Р., двајцата од с.Баница. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.