strumica denes logo

ТЕЛЕВИЗИЈА 24 ОБЈАВИ: ГОЛЕМА АКЦИЈА ЗА ЗАПЛЕНА НА ДРОГА ВО СТРУМИЧКО НОВО СЕЛО!

Автор:

Датум:

декември 19, 2020

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

декември 19, 2020

Категории:

Хроника

Tелевизија 24 екслузивно дознава дека вечерва мобилната екипа на царинската управа направила голема акција за заплена на дрога во струмичко Ново Село.

Според неофицијални извори од Царинската управа, запленета е поголема количина на дрога марихуана.

Според информациите се работи за огромна заплена сместена во цел камион.

Повеќе официјални информации за акцијата се очекуваат во текот на утрeшниот ден.

ИЗВОР: ТВ 24