strumica denes logo

СВР СТРУМИЦА СО АКЦИСКА КОНТРОЛА: 13 ВОЗАЧИ БИЛЕ ПОД ДЕЈСТВО НА АЛКОХОЛ!

Автор:

Датум:

февруари 9, 2021

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

февруари 9, 2021

Категории:

Хроника

Во времето од 20.00 часот на 07.02.2021 година до 02.00 часот на 08.02.2021 година на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Струмица била спроведена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол. Притоа, биле санкционирани 13 возачи кои возеле под дејство на лакохол, а санкционирани се и 30 останати прекршоци.