СТРУМИЧКАТА ПОЛИЦИЈА ВИКЕНДОТ ОТКРИ 22 ПИЈАНИ ВОЗАЧИ И ИСТИТЕ БЕА КАЗНЕТИ!

август 12, 2019

На 10/11.08.2019 во времето од 23:00 до 05:00 часот на подрачјето на СВР Струмица е спроведена акциска контрола со цел откривање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол. Кај 22 возачи е констатирано дека се под дејство на алкохол и истите се соодветно санкционирани.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ