Home

Perdormire
Хроника

СТРУМИЧКАТА ПОЛИЦИЈА ИЗВЕСТУВА ДЕКА НА „КВАНТАШКИ“ ВО СТРУМИЦА БИЛО ПРЕГАЗЕН ПЕШАК!

Home

На 06.05.2020 во 06.30 часот на кванташки пазар во Струмица се случила сообракајна незгода во која патничко возило „мазда 3 “ со гевгелиски регистерски ознаки, управувано од К.Н. (45) од село Миравци, гевгелиско, удрило во пешак В.Џ. (57) од село Стојаково.

Во незгоата, со тешки телесни повреди се здобил пешакот, кој е префрлен во Медицински центар Струмица.

Увид на местото на незгодата извршила екипа на Полициска станица Струмица.

ФОТО: ИНТЕРНЕТ