Home

Perdormire
Хроника

СТРУМИЧАНЕЦ СО НОЖ ЗАМАВНАЛ КОН ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИК ВО СТРУМИЦА!

Home

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Р.Р.(58) од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело

„напад на службено лице при вршење работи на безбедноста“.

На 20.03.2020 на ул.„Гоце Делчев“ во Струмица, пријавениот извадил нож и замавнал кон полициски службеник, по што бил лишен од слобода.