strumica denes logo

СТРУМИЧАНЕЦ ОБВИНЕТ ЗА ТЕШКА КРАЖБА НА УЛИЦА „ЛЕНИНОВА“ ВО СТРУМИЦА!

Автор:

Датум:

декември 17, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

декември 17, 2019

Категории:

Хроника

На 17.12.2019 во 00.05 часот на бул.„Ленинова“ во Струмица полициски службеници од Полициска станица Струмица го затекнале лицето Ф.А.(30) од Струмица при извршување кривично дело „тешка кражба“ . Тој бил приведен и задржан во Полициска станица Струмица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.