Home

Perdormire
Хроника

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА КАЈ ВЛАДЕВЦИ – ПОЧИНАТО ЕДНО ЛИЦЕ!

Home

На 04.06.2021 во 21.55 часот во СВР Струмица било пријавено дека во с.Владевци, струмичко, во близина на крстосница со патот кој води за с.Сушево, струмичко, мотоцикл „јамаха“ со штипски регистарски ознаки, управуван од Т.Т.(50) од Радовиш, удрил во пешакот К.Ѓ.(70) од с.Милетино, општина Брвеница – Тетово. Притоа, пешакот починал на местото, а смрт констатирала екипа од Медицинскиот центар Струмица. Мотоциклистот се здобил со повреди и бил пренесен во Медицинскиот центар Струмица. Увид на местото извршила екипа на СВР Струмица.