СО ОСТАР ПРЕДМЕТ ПРОБОДЕН ЖИТЕЛ НА ВЕЉУСА, ОСОМНИЧЕНИОТ Е ВООРУЖЕН И ВО МОМЕНТОТ ПОЛИЦИЈАТА РАБОТИ НА НЕГОВО ПРИВЕДУВАЊЕ!

мај 4, 2021

На 04.05.2021 година во 08.15 часот во Полициска станица Струмица било пријавено дека во село Вељуса, струмичко Н.К. бил нападнат со остар предмет од страна на Д.Г. од истото село, информираат од СВР Струмица.

Пред малку Струмица Денес беше на лице место и случајот уште не е завршен, односно осомничениот е вооружен и не се предава на струмичката полиција.

Во случајот учествуваат и струмичките пожарникари.

Со повеќе детали во текот на денешниот ден.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: