Home

Perdormire
Хроника

ПРОНАЈДЕНИ 50 ГРАМА ХЕРОИН КАЈ СТРУМИЧАНЕЦ – ПРОДАВАЧИТЕ СЕ ДАЛЕ ВО БЕГСТВО!

Home

Во дополнителна акција на СВР Струмица и СВР Велес приведен е Х.Б. (44), дилер на хероин од Велес. На 07.10.2020 Одделението за криминалистичка полиција при СВР Струмица презеде мерки и активности и кај С.И. од Струмица пронајде 50 грама хероин во моментот додека го купувал од други лица. Лицата се дале во бегство со возило бмв, но по преземани мерки тие се фатени во Неготино. Приведени се Х.Б. од Велес и М.О. (34) од с.Бузалково.