Home

Perdormire
Струмица Хроника

ПРИЈАВЕНА УШТЕ ЕДНА ТЕПАЧКА ВО СТРУМИЧКО ПОРАДИ НЕВРАТЕН ДОЛГ!

Home

На 29.01.2022 во 17.00 часот во Полициска станица Струмица, М.Т.(40) од с.Самоилово пријавил дека на 27.01.2022 околу 22.30 часот, пред угостителски објект во с.Бориево, по претходна расправија околу должничко-доверителски односи, бил физички нападнат од К.Т.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе следува соодветен поднесок.