ПОЖАР КАЈ ВАСИЛЕВО: 15 ПОЖАРНИКАРИ И 4 ВОЗИЛА ГО ГАСНАТ ОГНОТ!

февруари 12, 2019

 

Пожар кај Василево откако се запали голема површина на сува трева, информираат за Струмица Денес од Противпожарната Единица на Струмица. Како што не информираа тие, 15 пожарникари и 4 возила во моментот го гаснат огнот, а патот веќе 30 минути е затворен. За среќа нема повредени! Со повеќе информации во текот на денот.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: