ПОЧИНА АМДИ БАЈРАМ!

октомври 24, 2020

Поранешниот пратеник и политичар, Амди Бајрам почина на 64 годишна возраст.

Веста за смртта ја потврдиле од неговата партија за Канал 5,

од каде јавуваат дека тој починал

во клиниката Жан Митрев по проблеми со срцето.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ