Home

Perdormire
Струмица Хроника

ОГРАБЕН НАПЛАТНИОТ ЦЕНТАР НА ПАРКИРАЛИШТЕТО ПОД ПЛОШТАДОТ „ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ“ ВО СТРУМИЦА!

Home

На 30.03.2022 во 06.50 часот во СВР Струмица било пријавено дека во наплатен центар на паркиралиште под Плоштад „Гоце Делчев“ во Струмица едно лице со закана кон вработениот одзело пари од касата. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.