Home

Perdormire
Хроника

НАЌЕ ЧУЛЕВ ИНФОРМИРАШЕ ДЕКА СЕ УАПСЕНИ ЛИЧНОСТИТЕ КОИ ЈА ТЕПААТ ДЕВОЈКАТА НА ВИДЕОТО КОЕ КРУЖИ НИЗ ИНТЕРНЕТ ДЕНЕСКА!

Home

Во врска со видеото кое утрово се споделува на социјалните мрежи, ја информирам јавноста дека од страна на Секторот за внатрешни работи Штип преземени се мерки за утврдување на идентитетот на лицата кои се препознаваат на видеото и истите се лишени од слобода за понатамошно постапување.

Според информациите од ПС ОН Штип, станува збор за лицата С.А и П.Р.

За конкретниот настан и преземените мерки известено е основното јавно обвинителство.

Министерството за внатрешни работи ги презема сите потребни мерки за целосно расчитување на случајот.